Thursday, December 7, 2023

Jaki laptop do 2000 zł kupić? Maj 2019

By , in Laptopy on .

W dzisiejszych czasach komputer służy do nauki, pracy oraz rozrywki. Jeśli ktoś ma sporo miejsca, by postawić odpowiednich rozmiarów sprzęt, nie ma większego problemu, żeby zakupić PC, który jest zwykle lepszy jakościowo. Wadą takiego urządzenia jest to, że nie można go nigdzie zabrać. Z tego tez powodu, sporo osób decyduje się na zakup laptopa, ponieważ można go zabrać do szkoły, na spotkanie biznesowe, czy po prostu można w nim grać lub oglądać film, podczas długiej jazdy pociągiem. W sprzedaży istnieje bardzo wiele rodzajów laptopów, w zależności od tego, czego się potrzebuje. Grafik komputerowy czy programista, nie może sobie pozwolić na byle jaki sprzęt, jednak dla przeciętnego użytkownika, komputer do 2000 zł może dać sporo możliwości.

Jaki laptop wybrać do 2000 zł?

Wiele zależy od tego, co będziemy na nim robić, ponieważ to decyduje o cechach poszczególnych urządzeń.

  • HP 250 G6 – to ciekawy model, który pozwala na pracę z kilkoma otwartymi oknami. Posiada 15,6 calowy ekran, mający rozdzielczość full HD, dzięki któremu jest on bardzo czytelny, a praca przy sprzęcie nie męczy oczu tak, jak przy gorszej jakości ekranie. Solidne wnętrze daje szansę na długą pracę, bez większych zarzutów. Dzięki procesorowi Intel Core i3-6006U i 4 GB pamięci RAM, sprzęt jest dość szybki i nie zawiesza się. Posiada łącze wifi, które umożliwia łączenie się z siecią bezprzewodowo. Gniazdo USB oraz Bluetooth umożliwia podłączenie dodatkowych urządzeń.
  • Acer Aspire 3 – to sprzęt z podstawowymi funkcjami, które przydają się każdemu. Solidny, jak na tę cenę procesor, oraz 4 GB pamięci RAM, umożliwiają w miarę bezawaryjną pracę, oczywiście pod warunkiem, że nie zwiększą się nam potrzeby i nie zechcemy na nim grać w najnowsze gry. Ekran Full HD o powierzchni matowej, doskonale odzwierciedla rzeczywiste kolory i nie męczy tak oczu. Taki komfort daje między innymi BlueLightShield czyli opcja redukcji niebieskiego światła. Specjalnie zaokrąglone klawisze i wygodny kształt sprawiają, że klawiatura jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Jest ona szczególnie przydatna dla osób, które bardzo długo potrafią pracować przy urządzeniu. W standardzie zainstalowany jest Windows 10 Home.
  • Lenovo Ideapad 330 – 15ARR – piękny i bardzo stylowy sprzęt, przeznaczony jest głównie do prac biurowych. Posiada bardzo dobry procesor oraz 4 GB pamięci RAM, które w zupełności wystarczają do codziennych prac, nawet bardziej zaawansowanych. Dzięki antyrefleksyjnemu ekranowi Full HD, spokojnie można na nim pracować w różnych warunkach i nie męczyć za bardzo oczu. Sporym atutem jest szybkość ładowania baterii, co w przypadku pracy w terenie, jest niezwykle istotne.
  • Kiano Elegance 14,2 Pro – to polecany i bardzo niewielki, a jednocześnie dobrej jakości sprzęt. Posiada czterordzeniowy procesor, który jest sercem komputera i dzięki niemu, oraz 4 gigowej pamięcią RAM, urządzenie działa płynnie. To urządzenie przeznaczone przede wszystkim do szeroko pojętej pracy biurowej. Doskonale sprawdzi się także jako sprzęt do nauki.
  • ASUS A541UV-DM817T – dla miłośników gier także ramy finansowe 2000 zł są osiągalne, ponieważ jak na taką cenę, jest to bardzo dobry jakościowo sprzęt. Posiada bardzo mocną kartę graficzną, która w urządzeniu dla graczy jest jednym z najważniejszych elementów. Solidny procesor bo aż czterowątkowy i dwurdzeniowy, a także 4 GB RAM pozwalają na płynną pracę, co przy grach jest niezwykle istotne. Ważne jest, że zawiera on 1000 GB dysku twardego, dzięki czemu z łatwością zmieszczą się wszystkie potrzebne elementy.

Dobry komputer zwykle jest dość drogi, jednak nawet w tak niewielkiej cenie można kupić coś ciekawego. Warto wcześniej sprecyzować, co przede wszystkim będziemy na nim robić. Tylko wtedy dopasujemy odpowiednie elementy sprzętu.

Recommended articles