Jaki laptop do 2000 zł wybrać?

By , in Laptopy on .

W dzisiejszych czasach bardzo trudno funkcjonować bez komputera czy laptopa. Między innymi dlatego, że w coraz większej liczbie zawodów, znajomość obsługi komputera jest bardzo istotna. W niemal każdej szkole obecnie, dzieci mają zadania domowe na komputerach, pracują w szkole i muszą się przygotowywać do następnych lekcji, także posługując się tym urządzeniem. Dlatego wybranie dobrego i w miarę taniego urządzenia, jest bardzo ważne.

Laptop czy PC co wybrać?

Bez wątpienia bardziej użyteczny i tańszy, z podobnymi parametrami będzie PC. W dodatku można go dowolnie modyfikować w sumie za niewielką cenę. Jednak nie każdy może sobie na niego pozwolić, z dwóch powodów.

  • Brak miejsca – zwykły PC musi mieć swoje stal miejsce. Biurko oraz odpowiednie miejsce na skrzynię i monitor, by można było wygodnie z niego korzystać. Dlatego, jeśli ktoś ma maleńkie pomieszczenie do pracy z komputerem, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie laptop.
  • Częste wyjazdy – dla kogoś, kto pracuje na komputerze i musi się z nim przemieszczać, PC będzie kompletnie nieopłacalny, gdyż nikt go nie będzie ze sobą ciągał. Dlatego w tym przypadku, urządzenie przenośne typu laptop, jest jedynym wyjściem.

Jaki laptop kupić?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego będzie on nam potrzebny. Z pewnością dobry laptop do 2000 zł, nie przyda się grafikowi, który musi mieć odpowiedniej jakości katę graficzną i wytrzymałe pozostałe elementy. Jednak w przypadku, gdy mamy posługiwać się nim do prac biurowych, do nauki czy pisania, nie będzie większego problemu ze znalezieniem odpowiedniej jakości urządzenia. Na co zatem zwracać uwagę?

  • Wytrzymałość baterii – jeśli ktoś dość dużo wyjeżdża i nie ma możliwości częstego ładowania baterii, jej długa żywotność będzie doskonałym rozwiązaniem. Dzięki temu można pracować bez problemów i bez kombinowania, gdzie naładować laptopa, bo za chwilę się wyłączy.
  • Pojemność RAM – dla graczy, bardzo istotne jest, ile RAM będzie miał nasz laptop. W większości urządzeń w tej cenie, będzie to 4 GB, czasami jednak można znaleźć urządzenie, które będzie miało 8 GB. Jeśli więc potrzebujemy sprzętu, który ma śmigać pod najnowszymi grami, warto zainteresować się lepszym ale i droższym modelem. W cenie 2000 zł, raczej nie znajdziemy urządzenia, na którym będą dobrze działały nawet gry sprzed kilku lat.
  • System operacyjny w standardzie wraz z laptopem zakupimy najnowszego Windowsa, już zainstalowanego, jednak razem z nim nie dostajemy płyty z licencją. Jeśli więc coś się laptopowi stanie, nie będziemy mieli jak zainstalować go od nowa. W takiej cenie często są to sprzęty bez systemu operacyjnego, którego można zainstalować samodzielnie. Warto jednak pamiętać, że wiele urządzeń, nie przyjmuje systemu Linux, ponieważ w niektórych urządzeniach jest blokada i zainstaluje się wyłącznie Windows. Dla kogoś, kto chce zainstalować Linuxa, lepszy będzie sprzęt, bez wgranego już systemu. Jeśli jednak potrzebujemy zwykłego laptopa bez dodatkowych opcji, do prostych prac biurowych czy nauki, bez problemu laptop do 2000 można zakupić.
  • Przekątna ekranu – w standardowych sprzętach, jakie możemy wybrać do 2000 zł, zwykle ekran ma 15,6 cala. Można jednak w tej cenie znaleźć także mniejszy i lżejszy, o przekątnej 14 cali. Należy jednak pamiętać, że mniejsze urządzenie nie oznacza, iż będzie tańsze. Może mieć o wiele lepsze i mocniejsze wnętrze, przez co będzie kosztował więcej niż 2000 zł.

Dobrze dobrany laptop pewnością będzie sprawiał nam ogromną radość. Warto jednak sprawdzić i przeanalizować, co będziemy na nim robić, żeby można było kupić najlepszy. Należy jednak pamiętać, że laptop do 2000 zł nie będzie się nadawał dla zapalonych graczy, grafików komputerowych czy programistów. Po prostu ma za słabe elementy i za mało pamięci.

Recommended articles