Jaki laptop gamingowy do gier do 2000 zł kupić? Czerwiec 2019

By , in Laptopy on .

Dobry laptop do gier nie jest tanim sprzętem. Za cenę do 2000 zł można znaleźć urządzenie nie najlepszej jakości, ale wystarczającej dla gier o trochę mniejszych wymaganiach.

Jaki laptop wybrać?

Przy decydowaniu się na tego typu laptop, w takiej cenie, trzeba zwracać szczególną uwagę na przekątną ekranu oraz matrycę. Mały ekran jest odpowiedni do podróży, ale gorzej spisuje się w domowym zaciszu. Innymi parametrami są jakość wykonania, szczególnie, jeśli na pierwszy rzut oka widać że jest to niepewna konstrukcja. W kwestii parametrów istnieje zasada im więcej tym lepiej. W tej cenie jednak trzeba się przygotować na pewne ich ograniczenie. Dobry procesor w tej cenie to zazwyczaj 4-rdzeniowy Intel Pentium, Core i3 lub AMD A8. Pamięć RAM wyniesie od 4 do maksymalnie 6 GB. Bardzo ważnym elementem jest także zewnętrzna karta graficzna. W tej cenie są to układy graficzne Intel HD 5500, Nvidia GeForce 920M, czy Radeon R5.

Laptop gamingowy w tej cenie, nie jest przeznaczony czysto do gier. Doskonale można go wykorzystywać także do spraw biznesowych, na studiach, ale także do przeglądania Internetu.

Przykładami takich laptopów mogą być:

  • Sony Vaio SVF1521C6EW
  • Acer E5-571G
  • Dell Inspiron 3567

Sony Vaio SVF1521C6EW

Matryca 15,5 cala doskonale sprawdzi się do rozrywki w trakcie podróży. Posiada przydatną pojemność 4 GB pamięci RAM z kartą graficzną GeForce 740M, oraz procesor rodziny Intel Pentium. Dosyć duży dysk twardy o pojemności 500 GB a także Windows 8, umożliwiają grę na mniej wymagających sprzętowo grach. Wygląd jest stworzony do pracy bez dodatkowych przewodów, wygładzone narożniki umożliwiają gładkie wsuwanie i wysuwanie sprzętu z torby. Tryb ClearAudio+ i wbudowany subwoofer2, zapewniają tony głębokie, niskie, intensywne. Bateria pozwala na zabawę przez 8 godzin i mimo plastikowej obudowy jest stosunkowo wytrzymały.

Acer E5

Jest to drugi w kolejności polecany laptop przez graczy. Wersję E5-571G można kupić już od 1740 zł. Według opinii dostępnych w Internecie, zadbany jest w stanie chodzić całymi dniami przy aktywnym użytkowaniu przez kilka lat. Posiada dość małą matrycę o przekątnej 15,6 cala. Można go używać zarówno do normalnego codziennego użytkowania jak i grania. Procesor z rodziny Intel Core i3 przy 4 GB pamięci RAM i 1 TB dysku twardego, daje dużo możliwości. Nie posiada ekranu dotykowego, ale ma dużą i precyzyjną płytkę dotykową ustawioną w taki sposób, aby zapewnić jak największą swobodę i wygodę dla używania palców. Przy graniu, największym wrogiem są refleksy na ekranie. Model ten składa się z matowej matrycy, co pozwala znacznie je zmniejszyć. Dobrym dodatkiem jest wbudowana nagrywarka M-Disc umożliwiająca utrwalanie na płycie nie tylko gier.

Dell Inspiron 3567

Trzecia opcja którą można kupić, to model procesorem z rodziny Intel Core i3 z dwurdzeniowym procesorem i pamięcią RAM DDR4 8 GB. Nie są to może najlepsze parametry, ale są zdecydowanie wystarczające, nawet przy codziennym graniu. Dysk twardy ma 1 TB oraz 40 Wh pojemności akumulatora. Jak w większości wspomnianych modeli, przekątna ekranu jest typowa do podróży, ale także do grania w domu 15,6 cali. Jest to sprzęt wielozadaniowy o klasycznej wytrzymałej konstrukcji. Układ graficzny HD Graphics, daje doskonałe wrażenia wizualne, ale jest także energooszczędne, co znacznie pozwala zaoszczędzić na baterii. Za wyraźne barwy odpowiada także błyszcząca powłoka ukazująca doskonały kontrast, rzeczywiste kolory i soczyste barwy.

Bardzo ciężko jest znaleźć dobry laptop gamingowy. Mimo wszystko, nawet w cenie 2 tysięcy można znaleźć niezłej jakości sprzęty. Są one w stanie odpalić większość gier, jednak przy zakupie ich dobrze jest spojrzeć na wymagania sprzętowe.

Recommended articles