Jaki smartfon do 1500 zł kupić? Kwiecień 2019

By , in Smartfony on .

Telefon dotykowy jest w obecnych czasach elementem obowiązkowym. Przy zakupie takiego sprzętu nie chodzi już tylko o funkcję dzwonienia i sms-owania, ale także możliwość korzystania z Internetu, oglądania filmów i grania. W cenie do 1500 zł można znaleźć naprawdę świetne modele o ponadprzeciętnej wydajności, aparacie i możliwościami komunikacyjnymi.

Jaki smartfon wybrać?

Istnieje przekonanie, że dobry smartfon można kupić najtaniej za 2 tysiące złotych. Przeglądając dostępne na rynku modele, okazuje się, że naprawdę dobrej jakości modele można jednak kupić w cenie do 1500 zł. Poszukując takiego telefonu klasycznie trzeba zwrócić uwagę na pamięć RAM, w standardzie jest to 4GB. Istotnym dla tej klasy produktów jest aparat. Przy poszukiwaniu najlepiej jest obejrzeć przykładowe zdjęcia, oraz przejrzeć recenzje. Obowiązkiem wręcz jest obecność komunikacji zbliżeniowej NFC, czyli płatność zbliżeniowa. Dobre, szybkie, zoptymalizowane działanie zapewnia czysty android albo system iOS w iPhone.

Polecany smarfon w tej grupie cenowej to:

  1. Xiaomi Mi
  2. LG G6, Q7
  3. Samsung Galaxy
  4. Apple iPhone SE

Xiaomi Mi A2

Jest to dobra marka pochodząca z Chin inspirowana telefonami Apple. Obecnie jest znana z naprawdę dobrej jakości telefonów po korzystnej cenie. Model ten można zakupić od 850 do 1200 zł. Posiada 4GB RAM, oraz pamięć masową 32 GB, albo 64 GB. Posiada czysty system Android 8.1 oraz przekątną wyświetlacza 6 cali. Telefon jest objęty programem Android One, czyli przez 2 lata od dnia premiery będzie otrzymywał aktualizację. Ma bardzo dobry aparat tylny 12+20 Mpx.

Xiaomi Mi A2 lite

Tańszy odpowiednik wspomnianego modelu. Można go znaleźć już od 730 zł. Najlepszym atutem jest bateria umożliwiająca aktywne korzystanie przez 1,5 lub 2 dni. Posiada 2 aparaty napędzane SI 12 Mpix oraz kamerę selfie z trybem Beautify 4.0. Może on zawierać 32, lub 64 GB pamięci wewnętrznej oraz 4GB pamięci RAM. Jest to bardzo polecany smartfon którego jakość jest zdecydowanie odpowiednia jak za taką cenę. Telefon ten można także obsługiwać głosowo.

LG G6

Marka LG słynie ze swojej jakości oraz walorów estetycznych. Ten dobrej jakości telefon można nabyć za 1200 zł. Można go zakupić zarówno w wersji 32 jak i 64 GB. Przekątna ekranu wynosi 5,7 cala, a rozdzielczość aparatu wynosi 13 Mpix. Dzięki rozdzielczości QHD Plus obraz jest naprawdę wysokiej jakości i wysokie wrażenia wizualne. Dużym atutem jest wodoszczelność i pyłoodporność. Każdy student byłby zachwycony mogąc korzystać z rejestratora dźwięku, który nagrywa pełniejszy, bogatszy i lepszej jakości dźwięk. Istotnym plusem jest także tryb oszczędzania baterii w grach.

LG Q7

Tani model, który można nabyć już od 700 zł. Różni się od wyżej wspomnianego pamięcią RAM 3 GB, przekątną ekranu 5,5 cala oraz opcji Dual SIM.

Samsung Galaxy A7

To urządzenie kosztuje przeciętnie 1300 zł i posiada potrójny aparat. Ten typ aparatu służy jak najlepszemu odwzorowaniu ludzkiego oka. Umożliwia znaczne poszerzenie widoku, oraz sam dopasowuje parametry do nasycenia światła. Wbudowana pamięć wynosi 64 GB, ale istnieje możliwość rozszerzenia do 512 GB. Tym, co nadaje temu typowi wyrazistego kształtu, jest ekran Infinity, nadający szczególny komfort przy korzystaniu. Posiada wbudowany Dual SIM oraz czytnik linii papilarnych. Możliwe jest korzystanie z kilku aplikacji na raz. Dzięki Always on Display, korzystanie z godziny czy kalendarza jest możliwe bez odblokowania urządzenia.

Apple iPhone SE

Jest dostępny z pojemnością do 128 GB, jednakże pamięć RAM wynosi 2 GB. Przekątna ekranu wynosi 4 cale, a aparat 12 Mpix. Grafika konsolowa daje wysokiej jakości obraz, a działanie jest połączone z przyspieszeniomierzem, kompasem i żyroskopem. Zawiera czytnik linii papilarnych, a nagrywanie i montaż filmów jest w rozdzielczości nawet 4x większej niż w formacie HD 1080p.

Recommended articles