Saturday, April 13, 2024

Jaki smartfon do 300 zł kupić? Marzec 2019

By , in Smartfony on .

Jeszcze nie tak dawno na smartfona pozwolić mogli sobie tylko nie liczni. Obecnie swój własny telefon można posiadać już od 100zł. Oczywiście nie można oczekiwać od nich najwyższej jakości, ale w cenie do 300 zł można już kupić skuteczne urządzenie. Obecnie praktycznie każda dobra firma posiada produkty z każdej półki cenowej.

Jaki smartfon wybrać?

W obecnych czasach każdy musi posiadać przy sobie telefon komórkowy. Dużym ułatwieniem jest także dostęp do Internetu. Umożliwia to posługiwanie się gps, ale także korzystanie ze stron internetowych. Obecnie każdy telefon ma możliwość dzwonienia i sms-owania, a także coraz większe zasoby pamięci. Wygodę zapewnia też aktywne wejście na słuchawki.

Polecany smarfon do 300 zł

W tej, jakże urzekającej, cenie można znaleźć urządzenia także takich znanych i polecanych marek jak LG, Nokia, Samsung czy Sony. Oczywiście wybór taniego smartfona, wiąże się także z ustępami w kwestii możliwości technicznych.

  • Samsung Galaxy Young S6310 – Modele Galaxy posiadają przeróżną cenę, także w kwocie do trzystu złotych. Wspomniany model kosztuje przeciętnie dokładnie 299 zł. Jest to bardzo elegancki model, chociaż mały o przekątnej wyświetlacza 3,27 oraz rozdzielczością 320×480 pikseli. Posiada tryb Easy Mode, Interfejs Motion UI oraz funkcję Dropbox i S Cloud.
  • TELEFUNKEN Sierra – W cenie mniej więcej 200 zł można uzyskać dwurdzeniowy procesor 1,3 GHz oraz aparat o całkiem korzystnej rozdzielczości 5 MPX. Są to dość niespotykane parametry w tak niskiej cenie. 4GB pamięci wewnętrznej umożliwia przechowywanie wielu informacji, gier, aplikacji, filmów, muzyki. Posiada moduł GPS, ale także funkcję dual SIM. Jest to więc bardzo dobry telefon zarówno do pracy, jak i codziennego życia.
  • LG Swift L3 II E430 – Ten produkt można znaleźć już za 189 zł. Jak przystało na telefon z androidem firmy LG, także i ten model cieszy zmysły swoją estetyczną obudową. Posiada 4 GB pamięci, ale także przekątną ekranu 3,2 Cala. Dużym plusem tego modelu jest pojemność baterii 1700 mAh , co daje możliwość cało dniowego korzystania z Internetu. Przycisk Quick Button daje możliwość szybkiego przejścia do ulubionych funkcji, czy aplikacji.
  • Nokia Lumia 520 – Marka telefonu głównie kojarzona ze starym typem Nokii 3310, potocznie zwaną „cegłą”. Model Lumia 520 kosztuje 260 zł i w porównaniu do poprzednich telefonów na tej liście jest sporych rozmiarów. Przekątna ekranu wynosi 4 cale, Pamięć 8GB, a aparat ma rozdzielczość 5 Mpix. Zaletą tego telefonu jest wrażliwy ekran dotykowy, który można obsługiwać także przez rękawiczki. Jego posiadacz jest stale aktualnie powiadamiany o tym co dzieje się na świecie, dzięki dynamicznym kafelkom. W przeciwieństwie do innych wspomnianych telefonów, system operacyjny Nokii to nie android, lecz Windows Phone. W praktyce oznacza to nie tylko dynamiczne kafelki, ale także bezpłatne mapy Here Maps, które przedstawiają się dużo ciekawiej od map Google. Dodatkowo jest możliwość bezpłatnego korzystania z ponad 150 playlist, lub stworzenie ich samemu.
  • Goclever Quantum 400 – Użyteczny telefon z androidem o przekątnej ekranu 4 cale, pamięci 4GB oraz rozdzielczości aparatu 3 Mpx. Posiada funkcję Dual SIM, dzięki czemu można go potraktować jako telefon służbowy. Mimo że posiada dostęp do Internetu, można go używać bardziej jako źródło informacji niż rozrywka. Zaletą jest wysokiej jakości IPS dający wysokiej jakości kolory. Wyświetlacz jest czytelny, nawet w pełnym słońcu. Po dotknięciu ekran dodatkowo się nie rozjaśnia ani nie pokazuje śladów. Forma jest bardzo przyjemna, mieści się w dłoni, kieszeni, oraz waży 102 gramy. Model ten jest szczególnie polecany dla programistów do tworzenia aplikacji. Najistotniejszą zaś zaletą jest wysoka odporność na upadki i zalanie.
Recommended articles