Jaki smartfon do 500 zł kupić? Styczeń 2019

By , in Smartfony on .

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić osobę, które nie ma własnego telefonu. Tym bardziej, że nie jest on wyznacznikiem bogactwa, lecz ofertą poszczególnych firm telekomunikacyjnych, które oferują doskonałej jakości telefony w przystępnej cenie. Oczywiście nie zawsze możemy sobie pozwolić na dobrej jakości telefon i wysoki rachunek, dlatego często szukamy odpowiednich produktów, by kupić sobie samodzielnie model telefonu. W takiej bowiem sytuacji, będziemy mieli możliwość wybrania atrakcyjnych dla siebie opłat za rachunki telefoniczne.

Smartfon do 500 zł

W obecnym czasie możemy wybierać telefony za kilkaset zł lub za kilka tysięcy, w zależności od możliwości finansowych. Jednak wielu ludzi nie stać na drogie aparaty, dlatego w ofertach firm, często można znaleźć w miarę dobry smartfon do 500. Oczywiście nie będzie to bardzo wysokiej jakości model, z niezwykłymi i ciekawymi możliwościami, jednak w codziennym użytkowaniu, w zupełności wystarczy.

Jaki smartfon wybrać?

  • Xiaomi Redmi 6A – w swojej specyfikacji ma stosunkowo nowy Android Oreo. W swoich zasobach posiada procesor MediaTek Helio P22 oraz 5,5 calowy ekran. Dzięki temu można bez problemu użytkować go i nie zacina się. Solidna bateria wytrzyma długo, standardową pracę telefonu.
  • Motorola Moto G5 to telefon godny polecenia, w dodatku kosztujący mniej niż 500 zł. Posiada 2 GB RAM, choć za niewiele ponad 500 zł, można znaleźć już z 3 GB. Fantastyczny wyświetlacz z systemem Full HD powoduje, że mamy bardzo dobrą widoczność, nawet w trudniejszych warunkach. Doskonałej jakości aparat oraz bardzo pojemna bateria dopełniają zalety tego modelu.
  • Ulefone mix 2 to jeden z ciekawszych modeli. Dzięki bardzo atrakcyjnemu wyglądowi, może on konkurować z innymi aparatami, z wyższej półki. Bardzo pojemna bateria wytrzymuje nawet 2 dni normalnego użytkowania. Wyświetlacz 5,7 cala powoduje, że ekran jest bardziej przyjazny dla użytkownika. Dodatkowym atutem jest bardzo dobrze działający czytnik linii papilarnych.
  • Huawei P9 Lite mini – ładna i solidna obudowa skrywa wiele ciekawych opcji. Posiada on szybki i sprawny czytnik linii papilarnych oraz w miarę solidny procesor. Posiada dual sim, czyli można na nim obsługiwać dwie karty sim, co dla wielu osób jest bardzo przydatne. Bez problemu obsługuje szybkie sieci LTE, przez co internet będzie chodził sprawnie i nie będzie problemów z połączeniem z daną siecią. Solidna i pojemna bateria powoduje, że aparat pracuje stosunkowo długo bez konieczności codziennego ładowania.
  • TP-Link Neffos C9A to wciąż mało znany model stosunkowo dobrego telefonu. Warto jednak na niego zwrócić uwagę, ponieważ posiada bardzo ładny wygląd, a przede wszystkim, jak niewiele w tej klasie modeli, ma system android 8,1. Duża rozdzielczość ekranu powoduje, iż widoczność jest bardzo wyraźna i nawet w trudnych warunkach, łatwiej będzie zobaczyć zawartość ekranu, niż w przypadku innych modeli. Pojemna bateria oraz 2 GB RAM sprawia, iż model ten jest doskonały i łatwy w użytkowaniu.
  • Motorola Moto C Plus to model, który posiada wyjątkowo silną baterię. Dzięki niej, na jednym ładowaniu potrafi wytrzymać 2 do 3 dni. System Dual Sim powoduje, że można użyć dwóch kart sim, lub do jednego z gniazd włożyć mikro SD. Posiada 2 GB RAM, dzięki czemu telefon będzie działał dość płynnie.

Dobry smartfon do 500 zł można bez problemu kupić, jednak należy pamiętać, że nie będzie miał on wyjątkowych możliwości, jakich nie będą miały inne, ponieważ służy on do codziennego użytkowania, standardowego. To znaczy, że oprócz odbierania telefonu, będziemy mogli poszperać w sieci, czy robić zdjęcia lub odtwarzać filmy. Warto jednak pamiętać, że, żeby mieć dodatkowe opcje, lub inne wnętrze, np. większy RAM czy silniejszą baterię, należy zainteresować się droższymi modelami.

Recommended articles