Jaki laptop do 3000 zł? Styczeń 2022

By , in Laptopy on .

Wybór laptopa to zadanie, które wymaga odrobiny wiedzy i doświadczenia. Jeśli masz do dyspozycji 3000 złotych i kompletnie nie masz pojęcia, na co zwrócić uwagę podczas wyboru komputera przenośnego, to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się z niego jak kupić wydajny laptop za całkiem nieduże pieniądze.

Jaki laptop do 3000 wybrać? Dopasowany do potrzeb konkretnego użytkownika!

Laptop za około 3000 zł to sprzęt uniwersalny, który sprawdzi się w pracy i domu. Nie będzie to oczywiście zaawansowane urządzenie do gier, ale dysponując takim budżetem, można liczyć na całkiem dobrej jakości sprzęt pozwalający na komfortową pracę i odrobinę multimedialnej rozrywki.

W ostatnim roku ceny laptopów przestały rosnąć, na rynku dało się zauważyć sporo ciekawych promocji, które pozwalały kupić bardzo atrakcyjne urządzenie za 2500-3000 zł. Taki laptop powinien umożliwić bezproblemowe działanie w zakresie pracy biurowej, oglądania filmów czy surfowania po internecie. Chcąc kupić w tej cenie urządzenie do gier, możemy mieć spory problem, ale przy odrobinie szczęście i modelu wyposażonym w lepszą kartę graficzną może się to również udać.

Zadając pytanie, jaki laptop do 3000 zł można kupić w 2022 roku, musimy w pierwszej kolejności dobrze określić jego przeznaczenie. Pamiętajmy, że najważniejsze jest dopasowanie parametrów technicznych do rodzaju pracy, jaką będziemy wykonywać. Niezależnie od zastosowania, dobry laptop powinien być wyposażony w nowoczesny i wydajny procesor. W tej cenie znajdziemy urządzenia bazujące na procesorach AMD, ale czasami można też spotkać układy Intel Core 10. W sytuacji, gdy od czasu do czasu lubimy pograć w starsze gry, warto zwrócić uwagę na kartę graficzną. W takim budżecie można liczyć nie tylko na układy zintegrowane, ale też karty takie jak GeForce GTX 1650 Ti.  Nie są to demony szybkości, ale bez trudu poradzą sobie ze starszymi grami.

Na co warto jeszcze zwrócić uwagę, wybierając laptop do 3000 zł?

Laki laptop do 3000 zł wybrać? Z pewnością taki, który dysponuje odpowiednią ilości pamięci RAM. Obecnie warto zdecydować się na urządzenia posiadające przynajmniej 16 GB pamięci operacyjnej. Być może od razu jej nie wykorzystamy, ale za 2-3 lata z pewnością dodatkowy RAM się przyda, a my będziemy zadowoleni, bo nie będzie trzeba jej dokupywać. Pamiętajmy też o dobrym dysku SSD. Pojemność warto dostosować do własnych potrzeb, ale standardem są modele o pojemności 240 GB.

Pamiętajmy, że bardzo niska cena danego modelu może oznaczać, że sprzedawany jest on bez systemu operacyjnego. Taki zakup tylko pozornie jest tani, bo na sam zakup oprogramowania przyjdzie nam zapłacić kilkaset złotych, jeśli do tego nie potrafimy go samodzielnie zainstalować, wydatek będzie jeszcze większy. W modelach do 3000 złotych znaleźć można przeważnie system Windows 10 Home i jest on całkowicie wystarczający dla osób, które planują normalne korzystanie z laptopa.

Kupując komputer przenośny, nie możemy zapomnieć o matrycy. To ona odpowiedzialna jest za prawidłowe odwzorowywanie kolorów i wyświetlanie obrazu najlepszej jakości. Decydując się na wybór laptopa do 3000 zł, możemy liczyć na matryce IPS, które zapewniają odpowiedni komfort pracy i nie męczą oczu. Kolory są wyraziste i całość wygląda, jak trzeba. Pamiętajmy, by dostosować do własnych preferencji rozmiar matrycy. O ile 14-calowe zapewnią łatwy transport, to przy długotrwałym używaniu mogą okazać się zbyt małe. W przypadku, gdy z laptopa korzystać będziemy wyłącznie w domu, warto zdecydować się na wyświetlacz 17-calowy.

Sprawdź również nasz test.

Recommended articles