Saturday, April 13, 2024

Jaki laptop do 1000 zł kupić? Czerwiec 2019

By , in Laptopy on .

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć dom, w którym ktoś nie będzie miał komputera.
Czasy są takie, że nawet pracy szuka się przy pomocy internetu. W szkołach dzieci bardzo często mają polecenia wyszukania czegoś w sieci, z związku z czym komputer będzie potrzebny. Trudno dziś sobie wyobrazić studenta, nie posiadającego przenośnego komputera, gdyż oni najwięcej z nich korzystają. Z oczywistych powodów sprzęty dla przeciętnego użytkownika będą tańsze niż profesjonalne, jednak nawet takie osoby, potrzebują właściwych urządzeń.

Jaki laptop wybrać do 1000 zł?

Niedrogie komputery mają stosunkowo słabe wnętrze, dlatego nie do wszystkiego się nadadzą. Gracz może zapomnieć o takim urządzeniu, ponieważ do niemal każdej gry, potrzebny jest solidny procesor, odpowiednia ilość pamięci RAM oraz przyzwoita karta graficzna. Z pewnością jednak produkty do 1000 zł sprawdzą się w pełnym zakresie prac biurowych lub nauki.

  • Lenovo IdeaPad 120S – piękny sprzęt o wyjątkowej obudowie, sprawia wrażenie bardzo eleganckiego. Dzięki temu pasuje zarówno dla panów, jak i dla pań. Wspaniały 14 calowy ekran o jakości HD sprawia, iż każdy oglądany film czy zdjęcia są w wyjątkowej jakości. Jest on polecany zarówno dla studentów czy uczniów, jak też dla kogoś, kto wykonuje prace biurowe. Komputer posiada w standardzie zainstalowany system Windows 10 Home, czyli domową wersję systemu Windows. 8 GB pamięci RAM jest wystarczający, by przeprowadzać wszystkie prace biurowe, prowadzić księgowość czy coś na nim pisać lub robić proste graficzne projekty. Wytrzymała bateria umożliwia pracę do około 8 godzin bez przerwy, dzięki czemu można zabrać laptopa na uczelnię czy użytkować go w pociągu.
  • Asus R540MA-GQ280 – piękny i bardzo elegancki sprzęt, posiada 500 GB dysku, co umożliwia zmieszczenie sporej liczby plików. Dzięki 15,6 calowemu ekranowi w jakości HD, każde zdjęcie czy film, będą wystarczająco widoczne i łatwe do obejrzenia w szczegółach. Zaletą jest, że matryca jest nie tylko szczegółowa, ale też energooszczędna, co jest niezwykle ważne szczególnie w laptopach biznesowych. Dzięki matowej powłoce ekranu, oczy tak bardzo się nie męczą, przez co, o wiele łatwiej jest długo na nim pracować. Możliwość podłączenia do telewizora, dzięki temu, że ma wmontowane gniazdo HDMI, można wyświetlać zawartość na dużym ekranie. Jest to bardzo przydatne w trakcie spotkań biznesowych, czy prezentowaniu czegoś w szkole.
  • Kiano SlimNote to prosty ale piękny sprzęt, szczególnie przydatny w pracach biznesowych. Dzięki solidnemu wnętrzu, bez komplikacji pracuje nawet na wielu zadaniach, bez zawieszania czy innych problemów. Odpowiednia głębia kolorów matrycy sprawia, iż nawet w ostrym słońcu ekran jest odpowiednio widoczny a półmatowa powłoka eliminuje odbicia różnych ,elementów, które mogą przeszkadzać w pracy. Solidna obudowa z tworzywa sztucznego, sprawia, iż urządzenie jest mocne a jednocześnie pięknie się prezentuje. Pojemna bateria pozwala na wiele godzin pracy bez przerwy, co w przypadku spraw biznesowych jest bardzo istotne. Niezwykle potrzebne są wmontowane w urządzenie, dwa porty USB, gniazdo HDMI oraz czytnik kart SD.

Wybierając tani sprzęt komputerowy, należy pamiętać, że będzie on miał spore ograniczenia. Wiele z nich będzie miało kiepskiej jakości ekrany, przy których nasz wzrok będzie bardzo wytężany, by coś zobaczyć w niesprzyjającym świetle. Należy także kupić urządzenie, posiadające bardzo pojemną baterię, zwłaszcza, gdy większość pracy urządzenia, ma się odbywać z dala od możliwości podłączenia do go sieci. W takich produktach proste gry działają bez zarzutu, jednak nowoczesne, które mają spore wymagania, nie będą już się nadawały na taki sprzęt. To urządzenia przeznaczone do prac biurowych oraz nauki. Nie zawsze urządzenie w takim przedziale cenowym, będzie miało system operacyjny, co wiąże się zwykle z dodatkowymi kosztami zakupu systemu, lub zastosowaniu bezpłatnego Linuxa.

Recommended articles