Jaki laptop do 3000 zł wybrać? Maj 2019

By , in Laptopy on .

W obecnym czasie bardzo trudno wyobrazić sobie dom bez komputera czy choćby laptopa. Jest to już dość popularne urządzenie, którego nierzadko potrzebują dzieci w szkołach. Zwykle jest on używany do pracy, nauki czy rozrywki. W zależności od potrzeb, będzie to tańszy lub droższy model. Z pewnością taniego sprzętu nie kupi gracz czy grafik komputerowy, ponieważ potrzebują oni odpowiedniej jakości podzespołów. O wiele prostszym rozwiązaniem jest praca biurowa, gdyż niemal każdy przenośny sprzęt, będzie się do niej nadawał.

Jak wybrać sprzęt do 3000 zł?

Na początku należy przeanalizować, co będziemy w nim robić, żeby wybrać odpowiednie urządzenie. Dopiero później można planować, jaki model będzie najlepszy i najbardziej spełni nasze oczekiwania.

  • Acer Aspire 5 – z tego modelu z pewnością ucieszy się każdy, kto bardzo sobie ceni dysk twardy SSD. Tego typu dysk powoduje, że urządzenie chodzi stosunkowo cicho, ale przede wszystkim bez zakłóceń uruchamia wszystkie aplikacje i programy, które są nam potrzebne. Jeśli chodzi o podzespoły, model ten naprawdę oferuje dobrą jakość, dzięki czemu komputer ten należy do dość trwałych. Dobra rozdzielczość ekranu Full HD oraz matowy ekran sprawiają, że patrzy się na niego bez nadmiernego zmęczenia oczu. Co prawda nie należy on do idealnych dla gracza, jednak spokojnie spełni wymagania w kwestii wielu gier, choć nie wszystkich. Zapalony gracz, który nie może pozwolić sobie na sprzęt za kilka tysięcy, może się na niego skusić, oczywiście biorąc pod uwagę, że jednak nie każda gra będzie na nim działała.
  • HP Pavilion 15 – to model, doskonale spełniający wymagania osoby, która potrzebuje w miarę dobrego sprzętu do wielu prac, nie wymagających dodatkowych wyjątkowych elementów, jednak dosłownie każdy element pracy biurowej ogarnie. Posiada matrycę, która zawiera idealne wręcz kolory i nasycenie, przez co o wiele łatwiej jest przy nim pracować. Dodatkowa antyrefleksyjna powłoka powoduje, iż nawet przy ostrym świetle można spokojnie pracować bez wysilania wzroku. Model ten ma ciekawy wygląd oraz solidny procesor, który pozwala na bardzo płynną pracę.
  • Lenovo Yoga 520-14IKB – urządzenie, które łączy w sobie funkcję laptopa oraz tabletu. Dzięki dotykowemu ekranowi o wiele prościej jest pracować na nim w różnych warunkach, np. w pociągu, autobusie czy w poczekalni przed ważną rozmową. Nie wszędzie można sięgnąć po funkcje komputera, dlatego opcja tabletu może być bardzo przydatna. Solidny procesor oraz 4 GB RAM pozwala natomiast na swobodną i płynną pracę urządzenia.
  • Asus Zenbook UX410 – to komputer polecany dla osób, które wyjątkowo cenią sobie podświetlaną klawiaturę. 14 calowy ekran jest dość spory, ponieważ ramki wokół są niewielkie. Antyrefleksyjna powłoka bardzo pomaga w pracy w pełnym słońcu, co z pewnością doceniają osoby, które często sprzętu potrzebują na powietrzu w różnych porach. Solidny procesor gwarantuje płynną pracę, którą doceni każdy użytkownik.
  • Lenovo 320S-14 to urządzenie, zawierające wyjątkowo nowoczesny jak na taki model procesor i7. Dodatkowo 8 GB RAM oraz 1000 GB pojemności dysku, sprawiają, że model ten ma wyjątkową jakość w swojej klasie. Główna obudowa wykonana jest z aluminium, dzięki czemu nawet niesprzyjające warunki za szybko jej nie uszkodzą. Posiada gniazda USB oraz jedno typu C, gniazdo HDMI oraz czytnik kart SD.

Solidny komputer można kupić już za 3000 zł, ponieważ rynek oferuje naprawdę doskonałej jakości urządzenia. Mając do dyspozycji taką kwotę, spokojnie można dobrać odpowiedni sprzęt, kierując się kryteriami jakości wnętrza czy nawet odpowiedniego ekranu. Każdy potrzebuje innego urządzenia, dlatego warto przejrzeć wszystkie możliwe oferty, by zdecydować, jaki laptop zakupić. Ważne jest, by sprzęt był dopasowany do konkretnych wymagań i żeby zmieścił się w granicy cenowej, którą sobie wyznaczyliśmy.

Recommended articles