Thursday, December 7, 2023

Jaki smartfon do 600-700 zł wybrać? Marzec 2019

By , in Smartfony on .

Funkcjonalny smartfon można kupić stosunkowo tanio. W pełni skuteczny, na którym można grać, prowadzić wideo rozmowy, pracować na plikach testowych i robić dobrej jakości zdjęcia. Najważniejszymi elementami przy wyborze odpowiedniego telefonu dotykowego są: przekątna ekranu, rozdzielczość, procesor, oraz pamięć RAM. Im więcej rdzeni posiada procesor, tym działa szybciej. Przy aktywnym korzystaniu z Internetu, minimalna rozdzielczość procesora powinna wynieść 3 rdzenie i przynajmniej 2 GB pamięci RAM. W cenie do 600 zł można znaleźć produkty o nawet większych parametrach.

Jaki smartfon wybrać?

Dobrej jakości telefon można kupić w cenie 600 zł, ale przez dopłacenie do 700 zł można dużo zyskać. Można je podzielić ze względu na:

  • wysoką pamięć RAM i dużą ilość rdzeni – Xiaomi Redmi Note 5
  • Estetyczny wygląd I wysoka pamięć RAM – Huawei Y6 Prime
  • Dobry aparat – Honor 7A 3
  • Wytrzymała obudowa – Ulefone Armor 2S

Xiaomi Redmi Note 5

W kwestii tanich dobrych smartfonów, wiodącą marką cały czas pozostaje Xiaomi. Posiada bardzo dobry, gdyż aż 8 rdzeniowy procesor, 3 GB pamięci RAM, oraz aż 32 GB wewnętrznej. Aparat o rozdzielczości 12 Mpix, oraz przekątnej ekranu 6 cali, daje niezrównane efekty zarówno zdjęć jak i samego efektu kolorystycznego wyświetlacza. Ten model można znaleźć od 670 zł w sklepach internetowych, albo od czasu do czasu na promocjach w sklepach naziemnych za 400 zł. Funkcja Face Unlock umożliwia zrobienie selfie, bez włączania urządzenia. Wystarczy unieść aparat i spojrzeć w obiektyw, aby był gotowy do zdjęcia w 0,2 sekundy. Ten polecany smarfon posiada interesującą pojemność baterii 4000 mAh oraz moduł Dual SIM.

Huawei Y6 Prime

Ten model znanej marki można znaleźć za 615 zł. Wysoką jakość zapewnia 4 rdzeniowy procesor, działający z 3 GB pamięci RAM. Model może mieć 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej. Istotnym atutem jest bateria o pojemności 3000 mAh, co pozwala na aktywne korzystanie przez około 2 dni. Jest względnie lekki, ponieważ waży 150 g i ładnie mieści się w dłoni dzięki przekątnej ekranu 5,7 cala. Ma bardzo dobry aparat o rozdzielczości 13 Mpx i 4160×3120. Atutem jest także opcja Dual SIM.

Honor 7A 3

Jeżeli ktoś jest zawiedziony głośnością swoich starych telefonów i pragnie zakupić taki, w którym nie trzeba się dopytywać o co chodzi rozmówcy, to jest to dobry wybór. Kosztuje on około 600 zł, ma 8 rdzeniowy procesor i 3 GB pamięci RAM. Może być w wersji 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej. Formą zabezpieczenia jest, albo odcisk palca, albo technologia face unlock. W przeciwieństwie do poprzedników, posiada nie tylko dobrą tylną kamerę 13 Mpx, ale także przednią o aż 8 Mpix rozdzielczości oraz przysłoną f/2.2. Jest także bardzo dobry w słuchaniu muzyki, gdyż zawiera głośnik o mocy aż 88 dB.

Ulefone Armor 2S

Najistotniejszą zaletą tego telefonu jest pojemność baterii aż 4700 mAh, przy uszczelnionej wodoodpornej i pyłoodpornej obudowie. Wygląd jest przyjemny dla oka i jest w stanie wytrzymać większość naprawdę trudnych wypraw. Konstrukcja uleFone Armor 2S, gwarantuje wyjątkową odporność na temperatury w zakresie od -40, do 80 stopni, wysokie ciśnienie oraz naprężenia. Pamięć RAM wynosi 2 GB, a wewnętrzna 16 GB. Ma dosyć mały ekran o przekątnej 5 cali, ale dużej rozdzielczości 1920×1080. Ma dobry 13 Mpix aparat którym można robić zdjęcia nawet w bardzo jasnym plenerze, oraz przedni zaledwie o 5 Mpix mniejszy. Dobre zabezpieczenie gwarantuje czytnik linii papilarnych.

Każdy z wymienionych wyżej telefonów jest najlepszym wyborem do odpowiednich zadań. Prym wiedzie Xiaomi, ale mało który ze wspomnianych znacznie ustępuje mu pola. Przy wyborze należy się kierować oczekiwaniami i przyszłym zastosowaniem.

Recommended articles