Jaki laptop do 1500 zł kupić? Marzec 2019

By , in Laptopy on .

W obecnym czasie, bardzo wiele osób decyduje się na zakup komputera lub laptopa. Jest to w wielu przypadkach konieczność, gdyż ludzie właśnie na takim sprzęcie pracują lub używają do nauki. Trudno dziś znaleźć studenta, który nie będzie się posługiwał własnym sprzętem. Mimo, że w telefonach można już sporo zrobić, nie zastąpi to komputera. Dlatego nawet osoby, które potrzebują prostego urządzenia, decydują się na to, by kupić przenośny komputer.

Jaki laptop do 1500 zł wybrać?

Bez wątpienia podstawową rzeczą będzie, co w wiodącym działaniu będziemy na nim robić. Jeśli to ma być nauka oraz wiele prac biurowych, proste urządzenie do 1500 zł w zupełności wystarczy. Dla gracza będzie to zbyt słaby sprzęt, żeby można było go użytkować w takim zakresie.

  • Kiano Elegance 13.3 – to doskonałe urządzenie, które spełni wymagania studenta czy osoby pracującej biurowo. Jak na ta cenę, jest bardzo dobry jakościowo, przez co można spokojnie na nim pracować bezawaryjnie. W zestawie ma już zainstalowany system Windows 10, najnowszy obecnie system, który z powodzeniem spełni wymagania każdego użytkownika. Jeśli chodzi o podzespoły, nie należą one do najlepszych, są jednak wystarczająco mocne, żeby spokojnie na nim przez dłuższy czas pracować. 13,3 cali ekranu wystarcza, by spokojnie na nim pracować, bez zbędnego wpatrywania się w zbyt mały ekran. Bez wątpienia wielką zaletą jest solidna bateria, która pozwala na 8 do 10 godzin nieprzerwanej pracy. Jest to szczególnie ważne, gdy musimy z niego korzystać na uczelni czy w pociągu i nie ma możliwości doładowania.
  • Lenovo Ideapad 120 S – to doskonałe urządzenie w tej grupie cenowej. Lekka i bardzo elegancka obudowa, kryje w sobie dość solidne podzespoły, które pozwalają na trwałość urządzenia. 14 calowy ekran ma powłokę antyrefleksyjną, umożliwiającą swobodną pracę nawet w intensywnym słońcu. Jest to szczególnie istotne dla osób, które dużo czasu spędzają na powietrzu, zarówno w słońcu, jak i w cieniu. Urządzenie posiada zainstalowany Windows 10, dzięki czemu właściwie zaraz po zakupie, można zacząć z niego korzystać. W obudowie ma wmontowane 2 gniazda USB i jedno typu C oraz słuchawkowe. Ma również czytnik kart SD, co jest bardzo przydatne, szczególnie w sytuacji, gdy chcemy na komputer zrzucić coś z karty SD z telefonu.
  • ASUS E502NA-GO010T – to urządzenie znanej i docenianej marki. Charakteryzuje się solidnymi podzespołami, które gwarantują trwałość urządzenia. Jest stosunkowo lekki, co pozwala na przenoszenie go bez większych problemów. Wbudowana kamerka internetowa daje możliwość kontaktowania się z innymi. Jest to rozwiązanie, szczególnie przydatne dla studentów, którzy często w ten sposób się komunikują. To też idealne rozwiązanie do telekonferencji, skierowane do osób pracujących. Gniazda USB, złącza słuchawkowe oraz HDMI pozwalają na podłączenie laptopa do dodatkowych elementów, typu telewizor czy aparat cyfrowy.
  • Dell Inspiron 15 3552 – jest bardzo pożądanym przez studentów produktem. Posiada pełnowymiarową klawiaturę, która pozwala na szybkie pisanie. Ma także pełny zestaw liter oraz panel numeryczny. Bardzo solidna obudowa pozwala na przenoszenie urządzenia w różnych warunkach, bez obaw, że lekkie stuknięcie go uszkodzi. Mocne podzespoły pozwalają na długą i bezawaryjną pracę. 4 GB RAM oaz 500 GB twardego dysku, nie są zachwycające dla wymagających osób, jednak studenci czy osoby pracujące biurowo doskonale się w nim odnajdą.
  • Acer Aspire 3 A315 – polecany produkt firmy Acer, skierowany do ludzi, niezbyt wymagających, pod względem nadmiaru możliwości. W tej grupie cenowej, jest bardzo mocny. Jego procesor Intel Celeron oraz 4 GB pamięci RAM, pozwalają na płynną pracę. Nie jest on odpowiedni do gier, jednak do pracy biurowej o bardzo szerokim zasięgu, oraz dla studentów, wydaje się być idealny.
Recommended articles